Bielany

Urok Lasu Młocińskiego odkryliśmy w 2016 roku dzięki p. Elżbiecie Iglewskiej z Dzielnicy Bielany.  Miejsce i trasa  tak bardzo się  podobały uczestnikom i nam, że  z przyjemnością wracamy  tu z kolejnymi zawodami.

Tak było w 2017 roku 8 kwietnia

Las Nowa Warszawa zwany też Lasem Młocińskim jako pozostałość Puszczy Kampinoskiej stanowi ważną część korytarza ekologicznego dla Warszawy. Mimo niedużej powierzchni, uznawany jest za jeden z najistotniejszych elementów systemu przyrodniczego  stolicy. Jego główną rolą jest zapewnienie mieszkańcom miasta terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych, ale odgrywa również istotną rolę w procesie dostarczanie stolicy czystego powietrza. Istotna jest również funkcja edukacyjna tego lasu. Dobre połączenia komunikacyjne sprawiają, że jest to teren chętnie wykorzystywany do tego celu.

Las Młociny jest niezwykle urozmaicony. Decydujący wpływ mają na to warunki glebowe i wodne. Występują tu bowiem zarówno suche wydmy piaszczyste, jak i bardzo żyzne i wilgotne gleby madowe, na których rosną najbujniejsze polskie lasy, czyli łęgi. Piaszczyste wzniesienia porośnięte są dość ubogimi borami świeżymi i mieszanymi.

Historycznie teren ten należy do ciągu wielkich puszcz: Jaktorowskiej, Bolimowskiej, Wiślickiej i Kampinoskiej, które do 1476 r. stanowiły własność książąt mazowieckich. Po włączeniu Mazowsza do Korony, weszły w skład królewskich dóbr. Teren dzisiejszego Lasu Młociny, który w XVI w. był znacznie większy od dzisiejszego, określany był mianem Dóbr Królewskich Młociny. Szybki rozwój miasta i okolicznych wsi, a przede wszystkim liczne królewskie nadania, przyczyniły się do znacznego ograniczenia leśnego obszaru Młocin. Dzisiejsze granice Lasu Młociny zostały ustalone wyrębami jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Niedługo przed wybuchem II wojny światowej, las stał się własnością miasta.

Zawody odbywają się dzięki wsparciu Zarządu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wiele historycznych informacji znajdziesz na stronie Urzędu:  Z historii Bielan

Bielany 19 maja

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceWarszawa – Bielany Mapa Dojazdu
RejestracjaRejestracja będzie również prowadzona w biurze zawodów w godz. 9.00 - 11.30.
Rejestracja - link
TrasaLink
Ramowy program
Limit czasu
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny w miasteczku wyścigowym:
 • Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)

 • Ciasta i ciastka

 • Woda mineralna

 • Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyścigu

  • Zarząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

  UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC organizatora.
  Profesjonalny serwis rowerowyProfesjonalny serwis rowerowy zabezpiecza: Sonic Sport D. Cejner
  Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy
  Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
  NagrodyZa miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
  o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), nagrody rzeczowe,
  o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
  Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
  o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
  Dyst. MIKRO - drobne upominki.
  TOMBOLA - losowanie 10 nagród rzeczowych po ceremonii dekoracji wśród wszystkich uczestników.
  Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
  Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
  Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
  Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników i po 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA i OPEN GIGA bez podziału na kategorie wiekowe.