Czyżew

Czyżew 4 czerwca

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
CZYŻEWBiuro zawodów, start i meta usytuowane są przy Stadionie Miejskim, przy
ul. Zarzecze w Czyżewie.
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaRudna ok. 11 km z pewnością inna niż dotychczasowe. Mało dróg asfaltowych, długie odcinki drogi trawiastej, polnej lub szutrowej, występują wąskie ścieżki. Krótki odcinek przejazdu po łące. Po trasie spotykamy niewielki zagajnik. Pozostała część trasy odkryta, podłoże głównie gruntowe i trawiaste.
Link
Limit czasuMINI do 14.00
MEGA/GIGA do 16.00
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta
Bufet na mecie* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Owoce świeże i suszone
* Woda mineralna
Ramowy programUWAGA! ZMIANA GODZIN STARTU
Od 10.30 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
13.00 start dyst. MINI, 1 runda, 11 km
14.00 start dys. GIGA, 5 rund x 11 km, łącznie 55 km
14.05 start dys. MEGA, 3 rundy x 11 km, łącznie 33 km
14.15 wyścig dla dzieci 4 – 6 lat
16.00 dekoracje, tombola
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Czyżew
Patronat honorowyBurmistrz Gminy Czyżew
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyStoisko z profesjonalnymi suplementami diety. Profesjonalny serwis rowerowy AirBike Rondo
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyDystans MEGA/GIGA:
* klasyfikacja OPEN - trofea sportowe, nagrody rzeczowe
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MINI -
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MIKRO - drobne upominki
TOMBOLA - losowanie 10 nagród rzeczowych
Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
Klasyfikacja sektorowa

CZYŻEW miejscowość położona nad Brokiem w Powiecie Wysoko-mazowieckim, w Województwie Podlaskim historią swą sięga zamierzchłej przeszłości. Pierwsi osadnicy przybyli tu w XI wieku ze środkowej części Mazowsza.
Nazwa Cisow występuje już w dokumencie z 1187 roku, wspomniana jako własność kanoników płockich.
Od XV w. jest w posiadaniu Czyżewskich herbu Pobóg. W tym czasie osada uzyskała prawa niemieckie potwierdzone w 1476 r. W drugiej połowie XVI w. rozpadła się na kilka wsi drobnoszlacheckich o wspólnej nazwie Czyżewo.
W większości nazwy wiosek i osad wywodziły się od nazwisk ich założycieli. I tak na przykład Czyżewo zostało założone przez Czyża. W późniejszym okresie funkcjonowania wspomnianych wsi i osad, od ich nazw wywodziły się nazwiska najbardziej znanych i wpływowych rodzin zamieszkujących określony teren. Zatem w Czyżewie mieszkali między innymi Czyżewscy.
Właścicielami Czyżewa była Anna Czyżewska, a od 1596 r. w posiadaniu Godlewskich herbu Gozdawa. W 1738 r. staraniem Marka i Karola Godlewskich, starościców nurskich miejscowość uzyskała przywilej na prawa miejskie, od króla Augusta III. Na prośbę kolejnej właścicielki części Czyżewa – Eleonory z Godlewskich Wodzińskiej potwierdzony został przez sejm w roku 1775.
Kolejnym właścicielem miejscowości została w 1779 Anna z Wodzińskich Brzostowska. Od końca XVIII wieku Czyżew jest w posiadaniu Tadeusza Skarżyńskiego herbu Bończa, sędziego Królestwa Polskiego i posła ziemi łomżyńskiej. W 1838 w miejscowość przeszła na własność Doroty z Ośmiałowskich, która z mężem Leopoldem Sokołowskim wykupiła kolejne działy oraz folwark Czyżewo Kościelne.
Uwłaszczenie miejscowości nastąpiło w roku 1864, a w roku 1870 utrata praw miejskich.
Do 1948 roku miejscowość była siedzibą gminy Dmochy-Glinki. W latach 1954–1972 miejscowość znajdowała się w Gromadzie Czyżew-Osada. 31 grudnia 1959 r. do gromady tej przyłączono wsie z Gromady Czyżew-Stacja. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.
1 stycznia 2011 po ponad 140 latach Czyżew odzyskał prawa miejskie. Do 3 maja 2012 był jedynym miastem w Polsce bez herbu.
Więcej o historii Czyżewa dowiesz się ze strony internetowej miasta:
http://www.umczyzew.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=221&strona=1
A my zapraszamy 4 czerwca.