Kampinos Granica – 2 lipca

Kampinos Granica 2 lipca

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start i meta usytuowane są w Kampinosie - Granicy na parkingu KPN
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaLink
Limit czasuMINI do 12.00
MEGA/GIGA do 14.30
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta
Bufet na mecie* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Owoce świeże
* Woda mineralna
Ramowy program• Od godz. 9:00 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
• godz. 11.00 – start dyst. MINI, Puchar Mazowsza wg regulaminu OZKol. 1 runda, 15 km
• godz. 11:45 – podział na sektory, ustawianie zawodników
• godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 4 rundy x 15 km, 60 km
• godz. 12:10 – start dyst. SUNRACE - MEGA, 3 rundy x 15 km, 45 km
• godz. 12:15 – start dyst. MIKRO,
• godz. 14:30 – dekoracje zwycięzców, tombola
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Kampinos, Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego
Patronat honorowy
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyStoisko z profesjonalnymi suplementami diety. Profesjonalny serwis rowerowy AirBike Rondo
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyDystans MEGA/GIGA:
* klasyfikacja GIGA OPEN - trofea sportowe, nagrody rzeczowe
* klasyfikacja SUNRACE OPEN - trofea sportowe, nagrody rzeczowe SUNRACE - tydzień przed zawodami podana zostanie szczegółowa informacja
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MINI -
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MIKRO - drobne upominki
TOMBOLA - losowanie 10 nagród rzeczowych
Ważne przypomnieniaTrasa prowadzi przez Kampinowski Park Narodowy i obowiązują tu specjalne zasady
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
Klasyfikacja sektorowa1 Sektor - 8 pierwszych zawodników klasyfikacji OPEN

Gmina Kampinos jest miejscem będącym enklawą nieskażonej przyrody – miejscem od wieków nierozerwalnie związanym terytorialnie i historycznie z Kampinoskim Parkiem Narodowym uznanym w 2000 roku przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery i europejską ostoję ptaków. Walory przyrodnicze gminy oraz jej lokalizacja sprawiają, że jest to ulubiony teren wycieczek krajoznawczych mieszkańców stolicy (i nie tylko).
Pierwsza wzmianka o lokowanej na prawie chełmińskim miejscowości zwanej Białym Miastem pochodzi z 1377 roku. W 1414 r. książę mazowiecki nadał tytuł wójta Kampinosu Czestkowi z Kocięcina. Przyznane w tym samym roku prawa miejskie miejscowość utrzymywała przez blisko półtora wieku.W drugiej połowie XV wieku Kampinos należał do dóbr książąt mazowieckich. Począwszy od XVI stulecia dobra kampinoskie posiadali m.in.: wielki kanclerz koronny – Jan Szembek, generał artylerii konnej i pierwszy minister króla Augusta III – Jerzy Mniszech, łowczy koronny – Franciszek Ksawery Branicki. W XVII wieku posesorką dzierżawy kampinoskiej była królowa Maria Ludwika. Wówczas to wybudowano drewniany kościół, młyn i karczmę. Ostatnim zarządcą Kampinosu – aż do momentu upadku Rzeczpospolitej w 1795 roku – był szambelan królewski Ludwik Gutakowski.
Wieś królewska w dzierżawie Kampinos w ziemi sochaczewskiej województwa rawskiego w 1792 roku . W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa warszawskiego.
Celem powołania Kampinoskiego Parku Narodowego obok ochrony przyrody była ochrona pamiątek historii i kultury znajdujących się na terenie Puszczy Kampinoskiej. Położenie geograficzne puszczy przesądziło o tym, że jej dzieje są szczególnie związane z historią wojen i powstań, jakich los nie szczędził Polsce. Każde z tych dramatycznych wydarzeń miało w podstołecznej puszczy swój – pisany patriotyzmem, determinacją walki o Ojczyznę, bohaterstwem i krwią – scenariusz.
Na terenie jednego z dziesięciu puszczańskich rezerwatów ścisłych – w Granicy – krzyżują się liczne szlaki turystyczne, które ukazują krajoznawcze walory Puszczy, wiodą również do zabytków i Miejsc Pamięci Narodowej.
Na terenie Parku i jego strefy ochronnej znajduje się 39 obiektów zabytkowych, w tym tak znane w świecie, jak dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
To wzajemne przenikanie się przyrody i historii wyróżnia KPN na tle innych parków narodowych, a zarazem stanowi o jego niepowtarzalnej specyfice. Należy też zapoznać się wcześniej z zasadami poruszania się po parku w celach sportowych:

Zasady w KPN.
Pamiętajmy, że Klub Kolarski Legia 1928 należy do prestiżowego grona, które może organizować na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zawody sportowe. Najbliższe to 8. edycja Legia MTB Maraton –  2 lipca.