Leoncin

Leoncin 9 lipca

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start, meta usytuowane są przy Urzędzie Gminy w Leoncinie, ul. Partyzantów
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaLink
Limit czasuMINI do 12.00
MEGA/GIGA do 15.00
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta
Bufet na mecie* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Owoce świeże
* Woda mineralna
Ramowy program• Od godz. 9:00 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
• godz. 11.00 – start dyst. MINI, 1 runda, 17,3 km
• godz. 11:45 – podział na sektory, ustawianie zawodników
• godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 4 rundy x 17,3 km, 69,2 km
• godz. 12:10 – start dyst. SUNRACE - MEGA, 2 rundy x 17,3 km, 34,6 km
• godz. 12:15 – start dyst. MIKRO,
• godz. 15:00 – dekoracje zwycięzców, tombola
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguUrząd Gminy w Leoncinie
Patronat honorowyHonorowy Patronat Wójt Gminy Leoncin Adama Mirosława Krawczaka
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyStoisko z profesjonalnymi suplementami diety. Profesjonalny serwis rowerowy AirBike Rondo
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyDystans MEGA/GIGA:
* klasyfikacja GIGA OPEN - trofea sportowe, nagrody rzeczowe
* klasyfikacja SUNRACE OPEN - trofea sportowe, nagrody rzeczowe SUNRACE - tydzień przed zawodami podana zostanie szczegółowa informacja
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MINI -
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MIKRO - drobne upominki
TOMBOLA - losowanie 10 nagród rzeczowych
Ważne przypomnieniaTrasa prowadzi przez Kampinowski Park Narodowy i obowiązują tu specjalne zasady
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
Klasyfikacja sektorowa1 Sektor - 8 pierwszych zawodników klasyfikacji OPEN

Gmina Leoncin położona jest na obszarze Kotliny Warszawskiej w odległości  50 km na północny – zachód  od Warszawy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Południową granicę Gminy wyznaczają kompleksy leśne Puszczy Kampinoskiej, zaś granicę północną rzeka Wisła .  Administracyjnie jest jedną z sześciu gmin powiatu nowodworskiego.

Gmina o specyficznych walorach mikroklimatycznych i uwarunkowaniach przyrodniczych. Na terenie Gminy wyznaczono obszar otuliny KPN-u oraz obszary chronionego krajobrazu: Strefa Krajobrazu Chronionego / wzdłuż rzeki Wisły / z rezerwatami Zakole Zakroczymskie i Wikliny Wiślane oraz obszar NATURA 2000.   W północnej części Gminy występują liczne mniejsze i większe zbiorniki wodne, pozostałości po starorzeczu Wisły. Na rozległych terenach Gminy Leoncin zachowały się w znakomitej formie unikatowe w skali europejskiej wydmy śródlądowe – różnowiekowe formy głównie plejstoceńskie zbudowane z piasków drobnoziarnistych barwy żółtej i żółtobeżowej. Najwspanialszy kompleks wydmowy w Puszczy to grzęda brzeżna nad Starą Dąbrową. Wielkie wały wydmowe występują na Powiślu / okolice Leoncina, Wilkowa i Polesia /, pojedyncze wydmy paraboliczne zjawiają się wśród bagien w okolicy Zamościa.

W Puszczy i otulinie  Parku występuje 66 gatunków drzew, 57 gatunków krzewów oraz ok. 1250 roślin naczyniowych, z których 74 gatunki podlegają  ochronie całkowitej, a 18 gatunków ochronie częściowej.  Od 2000 roku występuje tu orzeł bielik.

Gmina Leoncin to obszar o wyjątkowo dogodnych warunkach do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej czy konnej. Na terenie Gminy znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych oraz stadnin koni. Wycieczki ułatwiają oznakowane szlaki turystyczne, natomiast wszelkie niedogodności i poniesiony wysiłek zrekompensują walory środowiska i czyste powietrze.

Tereny Gminy posiadają nie tylko walory przyrodnicze ale są prawdziwą skarbnicą dziejów narodowych.

Wizytówką Leoncina jest usytuowany na wydmie neogotycki kościół z czerwonej cegły, zbudowany wg projektu Braumana w latach 1881-1886. Pośród mogił okalających kościół parafialny wznosi się Kaplica cmentarna, zbudowana w 1789 roku jako votum dziękczynne za zwycięstwo Stanisława Czarneckiego nad Szwedami. Na cmentarzu pochowana została pisarka Wanda Korotyńska Grot-Bęczkowska

W Leoncinie urodził się Issac Bashevis Singer – amerykański pisarz żydowskiego pochodzenia, który w 1978 roku za całokształt twórczości został uhonorowany literacką Nagrodą Nobla.

Legia MTB Maraton zagości w Leoncinie 9 lipca.