Magdalenka 8 czerwca

Magdalenka 8 czerwca

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start i meta usytuowane są przy ul. Brzozowej na tzw. Górkach Piaskowych w Magdalence.
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaTRASA
Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników OPEN z dystansu MEGA/GIGA oraz 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA bez podziału na kategorie wiekowe.
Ramowy programOd 9.30 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
* 11:45 ustawianie zawodników MEGA/GIGA w sektorach
* 12:00 start dyst. GIGA, 5 rund x 11 km, łącznie 55 km
* 12:05 start dyst. MEGA, 3 rundy x 11 km, łącznie 33 km
* 12:10 start dyst. MINI, 1 runda, 11 km
* 12:15 start MIKRO 4 – 6 lat, rower dowolny, kask obowiązkowy
* 13:30 ceremonia nagradzanie dyst. MIKRO/MINI
* 15:00 ceremonia nagradzania dyst. MEGA/GIGA
Limit czasuTrasa zostanie zamknięta o 15:00.
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny w miasteczku wyścigowym:
* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Lesznowola
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyProfesjonalny serwis rowerowy zabezpiecza: Stajnia Rowerowa D. Cejner
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyMISTRZOSTWA MAGDALENKI: dla zwycięzców - mieszkańców Gminy puchary i upominki.
Za miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), nagrody rzeczowe,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
.
Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.

W Gminie Lesznowola można znaleźć niepowtarzalne walory krajobrazowe oraz ciekawy przyrodniczo i historycznie teren. Przyroda i zabytki chronione są zapisami dotyczącymi Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, który miedzy innymi chroni lasy i zadrzewienia, wody, naturalne zbiorniki, nakazuje dbałość o krajobraz. Wydmowe, zalesione wzniesienia Magdalenki – to przede wszystkim kompleks borów sosnowych i borów mieszanych z domieszka dębów i brzóz. To właśnie tutaj można spotkać pojedyncze okazy pochodzącej z Ameryki Północnej Sosny Banka.
Miłośnicy czynnego wypoczynku mają do dyspozycji ścieżki rowerowe, liczne stadniny koni oraz nowoczesne obiekty sportowe. Od 2015 roku działa prężnie Centrum Sportu. Więcej informacji na stronie:

Centrum Sportu

My zapraszamy 8 czerwca na VI edycję Legia MTB Maraton – Mistrzostwa Magdalenki.

Pierwsza osada powstała poprzez zalesienie nieużytków okolic Warszawy z funduszy publicznych Królestwa Polskiego. W końcu XIX w. istniał folwark Kałuszyna vel Magdalenka, było tu wtedy 10 drewnianych budynków. w obecnej postaci Magdalenka powstała na początku lat 30. XX wieku na skutek działań ówczesnego właściciela dóbr Piotra Dmowskiego, który postanowił o regularnej parcelacji swojej posiadłości, chcąc stworzyć wzorcowe osiedle mieszkaniowe. W rezultacie jego inicjatywy, wyznaczono drogi, jak i miejsca na obiekty użyteczności publicznej. Przed wybuchem II wojny światowej doprowadzono do parcelacji tylko części działek. Podział ten nie zmienił się do dnia dzisiejszego, na skutek czego wszystkie, całkowicie zalesione działki w starej części Magdalenki mają równą powierzchnię 1800-1900 metrów kwadratowych. Obecnie większość starej części Magdalenki zabudowana jest głównie nowymi lub odnowionymi domami wysokiego standardu. Niektóre działki zabudowane są również domami letniskowymi oraz budynkami powstałymi w latach 70. i 80. XX wieku.

W latach 70. XX wieku Magdalenka była prestiżowym miejscem, w którym swe dacze budowali przedstawiciele najwyższych władz PRL. Domy wypoczynkowe w Magdalence posiadali m.in. Marszałek Polski Michał Żymierski, gen. Roman Paszkowski, gen. Władysław Polański, gen. Józef Urbanowicz, gen. Bronisław Kuriata, minister gen. Mieczysław Moczar, minister Waldemar Kozłowski, gwiazda polskiej sceny Violetta Villas i wielu innych.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

Wieś jest w większości położona w lesie sosnowym, z tego powodu większość ulic to leśne drogi gruntowe, poza drogami gminnymi (ul. Słoneczna, Leśna, Lipowa, Jarzębinowa). Pod koniec 2007 wybrukowano najważniejsze z ulic osiedlowych (m.in. ul. Leśną, Brzozową, Sosnową, Podleśną) i zainstalowano nowe tablice z nazwami ulic. W tym samym roku wykonano również poszerzenie ulicy Lipowej, naprawiono nawierzchnię ulicy Leśnej oraz zamontowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Lipowej ze Słoneczną.

PLAKAT (PDF)