Magdalenka

Magdalenka 10 czerwca

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start i meta usytuowane są przy ul. Brzozowej na tzw. Górkach Piaskowych w Magdalence.
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaLink
Limit czasuMINI do 12.00
MEGA/GIGA do 14.30
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta
Bufet na mecie* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Owoce świeże i suszone
* Woda mineralna
Ramowy programOd 9.00 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
11.00 start dyst. MINI, 1 runda, 11 km
12.00 start dys. GIGA, 5 rund x 11 km, łącznie 55 km
12.05 start dys. MEGA, 3 rundy x 11 km, łącznie 33 km
12.15 start MIKRO 4 – 6 lat, rower dowolny, kask obowiązkowy
14.30 ceremonia nagradzania, tombola
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Lesznowola
Patronat honorowy
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyStoisko z profesjonalnymi suplementami diety. Profesjonalny serwis rowerowy AirBike Rondo
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyMISTRZOSTWA MAGDALENKI: dla zwycięzców - mieszkańców Gminy puchary i upominki.
Dystans MEGA/GIGA:
* klasyfikacja OPEN - trofea sportowe, nagrody rzeczowe
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MINI -
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MIKRO - drobne upominki
TOMBOLA - losowanie 10 nagród rzeczowych
Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
Klasyfikacja sektorowa

Pierwsza osada powstała poprzez zalesienie nieużytków okolic Warszawy z funduszy publicznych Królestwa Polskiego. W końcu XIX w. istniał folwark Kałuszyna vel Magdalenka, było tu wtedy 10 drewnianych budynków. w obecnej postaci Magdalenka powstała na początku lat 30. XX wieku na skutek działań ówczesnego właściciela dóbr Piotra Dmowskiego, który postanowił o regularnej parcelacji swojej posiadłości, chcąc stworzyć wzorcowe osiedle mieszkaniowe. W rezultacie jego inicjatywy, wyznaczono drogi, jak i miejsca na obiekty użyteczności publicznej. Przed wybuchem II wojny światowej doprowadzono do parcelacji tylko części działek. Podział ten nie zmienił się do dnia dzisiejszego, na skutek czego wszystkie, całkowicie zalesione działki w starej części Magdalenki mają równą powierzchnię 1800-1900 metrów kwadratowych. Obecnie większość starej części Magdalenki zabudowana jest głównie nowymi lub odnowionymi domami wysokiego standardu. Niektóre działki zabudowane są również domami letniskowymi oraz budynkami powstałymi w latach 70. i 80. XX wieku.

W latach 70. XX wieku Magdalenka była prestiżowym miejscem, w którym swe dacze budowali przedstawiciele najwyższych władz PRL. Domy wypoczynkowe w Magdalence posiadali m.in. Marszałek Polski Michał Żymierski, gen. Roman Paszkowski, gen. Władysław Polański, gen. Józef Urbanowicz, gen. Bronisław Kuriata, minister gen. Mieczysław Moczar, minister Waldemar Kozłowski, gwiazda polskiej sceny Violetta Villas i wielu innych.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

Wieś jest w większości położona w lesie sosnowym, z tego powodu większość ulic to leśne drogi gruntowe, poza drogami gminnymi (ul. Słoneczna, Leśna, Lipowa, Jarzębinowa). Pod koniec 2007 wybrukowano najważniejsze z ulic osiedlowych (m.in. ul. Leśną, Brzozową, Sosnową, Podleśną) i zainstalowano nowe tablice z nazwami ulic. W tym samym roku wykonano również poszerzenie ulicy Lipowej, naprawiono nawierzchnię ulicy Leśnej oraz zamontowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Lipowej ze Słoneczną.

W Gminie Lesznowola można znaleźć niepowtarzalne walory krajobrazowe oraz ciekawy przyrodniczo i historycznie teren. Przyroda i zabytki chronione są zapisami dotyczącymi Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, który miedzy innymi chroni lasy i zadrzewienia, wody, naturalne zbiorniki, nakazuje dbałość o krajobraz. Wydmowe, zalesione wzniesienia Magdalenki – to przede wszystkim kompleks borów sosnowych i borów mieszanych z domieszka dębów i brzóz. To właśnie tutaj można spotkać pojedyncze okazy pochodzącej z Ameryki Północnej Sosny Banka.
Miłośnicy czynnego wypoczynku mają do dyspozycji ścieżki rowerowe, liczne stadniny koni oraz nowoczesne obiekty sportowe. Od 2015 roku działa prężnie Centrum Sportu. Więcej informacji na stronie:

Centrum Sportu

My zapraszamy 10 czerwca na VI edycję Legia MTB Maraton – Mistrzostwa Magdalenki.

Zwycięzcy dyst. MIKRO 2016.