Rembertów

Podczas XVI edycji Legia MTB Maraton zostaną rozegrane V Centralne Zawody Wojskowych:  REGULAMIN

Rembertów 24 września

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceUWAGA! zmiana lokalizacji naszego miasteczka startowego. Biuro zawodów, start/meta - Warszawa-Rembertów przy ul. Mokry Ług za torami kolejowymi i stacją PKP Mokry Ług. Dojazd Al. Sztandarów (przy Akademii Sztuki Wojennej) lub ul. Czwartaków.
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaLink
Limit czasuMINI do 12.00
MEGA/GIGA do 14.45
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta
Bufet na mecie* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Ramowy programOd 9.00 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
11.00 start dyst. MINI, 1 runda, 12 km
12.00 start dys. GIGA, 5 rund x 12 km, łącznie 60 km
12.10 start dys. SUNRACE-MEGA, 3 rundy x 12 km, łącznie 36 km
12.15 start MIKRO 4 – 6 lat, rower dowolny, kask obowiązkowy
14.45 ceremonia nagradzania, tombola
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguMinisterstwo Obrony Narodowej
Akademia Sztuki Wojennej
Patronat honorowy
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyStoisko z profesjonalnymi suplementami diety. Profesjonalny serwis rowerowy AirBike Rondo
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyW V Centralnych Zawodach Wojskowych nagradzani pucharami będą zwycięzcy każdego dystansu za miejsca 1 – 3 w kategorii OPEN, w podziale na kobiety, mężczyźni. Zwycięska drużyna otrzyma Puchar.
LEGIA MTB MARATON:
- Dystans SUNRACE-MEGA/GIGA:
* klasyfikacja OPEN - trofea sportowe, nagrody rzeczowe
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
- Dystans MINI -
* kategorie wiekowe - trofea sportowe
Dystans MIKRO - drobne upominki
TOMBOLA - losowanie 10 nagród rzeczowych
Ważne przypomnieniaPodczas tej edycji rozegrane zostaną V Centralne Zawody Wojskowych.
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
Klasyfikacja sektorowa1 Sektor - 8 pierwszych zawodników klasyfikacji OPEN

Początek osady i późniejszego miasta Rembertowa nierozerwalnie wiąże się z wojskiem i otwarciem w roku 1867 na trasie Warszawa -Terespol – Moskwa magistrali kolejowej. W 1888 roku władze carskie wykupiły od dotychczasowych właścicieli folwarków tutejsze podmokłe, lesiste ziemie (folwarki : Żurawka, Miłosna, Okuniew, Sulejówek, Grzybowo, Dembe Małe i Bagno) i przeznaczyły je na poligon artyleryjski . Lokalizacja poligonu w okolicy Rembertowa miała ogromne znaczenie dla tych terenów. W stosunkowo szybkim czasie na dotychczasowych nieużytkach zaczęły powstawać sklepy i zakłady rzemieślnicze świadczące usługi na rzecz armii carskiej. Powstawały również prywatne domy m.in. strażników magistrali i drobnych handlarzy oraz zabudowania gospodarcze będące zapleczem dla wojska. Z czasem warszawiacy zaczęli traktować tereny Sulejówka, Wesołej, Rembertowa i Miłosnej jako miejsca wakacyjnego wypoczynku. Powstawały domki letniskowe i infrastruktura terenowa.

Po odzyskaniu niepodległości na terenie koszar opuszczonych przez armię carską umieszczono jednostki Wojska Polskiego. W roku 1920 podczas wojny polsko-bolszewickiej w Rembertowie znajdował się sztab dywizji piechoty dowodzonej przez generała Władysława Junga, która to dywizja broniła pierwszej linii obrony Warszawy.

W latach dwudziestych na istotny rozwój Rembertowa wpłynęła budowa wytwórni amunicji numer 2 “Pocisk” oraz powstanie Doświadczalnego Centrum Wyszkolenia – ośrodka szkolenia oficerów i Centrum Wyszkolenia Piechoty. W roku 1924 nastąpiły zmiany administracyjne, Rembertów został wydzielony z gminy Okuniew i połączony z gminą Wawer, liczył już 1500 mieszkańców. Przeprowadzenie reformy walutowej i utworzenie w 1927 r. Banku Gospodarstwa Krajowego ułatwiły rozwój budownictwa. W Rembertowie zaczęto budowę kościoła, osiedla mieszkaniowego i siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. Modernizacja Warszawskiego Węzła Kolejowego, którego elektryfikację ukończono w 1933 r. spowodowała dalszy napływ ludności. Wszystkie pociągi z Wilna i Białegostoku przejeżdżały przez Rembertów, wzrosła liczba przejazdów pasażerskich, co ułatwiło komunikację z Warszawą.

1 kwietnia 1939 roku Rembertów otrzymał prawa miejskie. Zaczęła się zasadnicza zmiana oblicza miasta: drewniane, zbudowane jeszcze za carskich czasów obiekty, zaczęto zastępować wygodnymi willami i blokami kadry oficerskiej. W wilii przy ówczesnej Al. J. Piłsudskiego (dziś Gen. A. Chruściela “Montera”) mieszkał przebywający w Polsce w latach 1920-1921 Charles de Gaulle.

XVI edycja Legia MTB Maraton odbędzie się tradycyjnie na terenie poligonu przy Akademii Sztuki Wojennej (dawniej Akademia Obrony Narodowej), która jest spadkobierczynią i kontynuatorką Szkoły Rycerskiej założonej w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta, której absolwentem był m.in. Tadeusz Kościuszko.